BADANIE DNA OKA - AN OVERVIEW

badanie dna oka - An Overview

badanie dna oka - An Overview

Blog Article

Badanie dna oka wykonuje się również u niemowląt i dzieci. Wskazaniami do wykonania tego badania są :

Ocena dna oka Ocena dna oka to podstawowe badanie narządu wzroku. Tylny odcinek dna oka ocenia się za pomocą wziernika

Badanie dna oka ma zasadnicze znaczenie w diagnostyce wielu chorób. Dzięki niemu można rozpoznać większość schorzeń oka, zwłaszcza jego siatkówki (np.

przy użyciu soczewki Volka – soczewka ta umieszczona jest bardzo blisko oka pacjenta, co pozwala na uzyskanie wyraźnego i znacznie powiększonego obrazu. Okulista często wspomaga się także mikroskopem szczelinowym.

Pacjent zgłasza się do okulisty na badania dna oka ze skierowania jego samego lub innego lekarza. Na samo badanie warto zgłosić się nieco wcześniej, ponieważ konieczne jest podanie kropel do oczu.

Dlatego zaleca się, aby pacjenci nie prowadzili samochodu bezpośrednio po badaniu i nosili okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed światłem słonecznym.

Badanie dna oka nie zwiąże się z żadnymi poważnymi powikłaniami ani skutkami ubocznymi. Należy jednak pamiętać, aby po badaniu nie prowadzić samochodu ani innych pojazdów, a także pracować przy komputerze.

Wypełnij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie w celu umówienia darmowej wizyty u specjalisty. Wyniki omówimy na tej samej wizycie!

Daje szerokie możliwości sprawdzenia stanu narządu wzroku i pozwala wykryć szereg nieprawidłowości. Jaki jest przebieg badania dla oka? Jakie są wskazania do jego wykonania? Oto najważniejsze informacje.

Na badanie warto wybrać się z bliską osobą, ponieważ krople tymczasowo upośledzają widzenie. Po zakropieniu przez Alright 3-4 godziny niemożliwe będzie wykonywanie czynności wymagających poprawnego widzenia m.in. prowadzenie samochodu u dorosłych czy obowiązki szkolne u dzieci.

Czym jest badanie dna oka? Kiedy się je wykonuje, jakie choroby może wykryć oraz jak wygląda badanie?

Podanie kropli do oczu: Na początku badania, lekarz poda krople do oczu, które pomogą rozszerzyć źrenice. To jest kluczowy krok, który umożliwia lekarzowi lepsze zobaczenie dna oka.

W niektórych przypadkach potrzebne jest zakropienie oczu kroplami powiększającymi źrenice. Umożliwi to dokładniejsze przenikanie światła, gdyż źrenica jest naturalną ochroną oka more info utrudniającą do niego dostęp.

Analiza wyników: Na koniec, lekarz przeanalizuje wyniki badania i omówi je z pacjentem. Może to obejmować omówienie wszelkich nieprawidłowości, które mogły zostać zidentyfikowane podczas badania, oraz zalecenie dalszych kroków, jeśli jest to konieczne.

Report this page